Hlavní navigace

mp3DirectCut 2.36

Názor na software mp3DirectCut

  • 7. 10. 2013 17:39

    mluno (neregistrovaný)

    Pod Win7 funguje bez problémů. Neni ani potřeba spouštět s oprávněním správce. Nicméně program si asi zapisuje do svého adresáře soubor ini - stačí tomuto souboru a nebo celému adresáři nastavit příslušný level zabezpečení (povolit zápis normálním userům). Já osobně to takovým programům dělám tak, že exáči a dalším souborům u kterých si myslim, že se nemění, nebo by se měnit neměly, nechám zděděná oprávnění (musí být oprávnění R (Read) a X (eXecute)) a zbytku nastavím volnější (postup je ovšem opačný, ty chráněné soubory přesunout do dočasné složky a složce nastavit třeba i úplné řízení pro users (případně i everyone) a pak přesunout ty chráněné soubory zpět (při přesouvání se oprávnění nemění)).

    To byl obecný postup pro řadu programů. Konkrétně tento program se neinstaluje (dodávaný exáč je samorozbalovací zip, který extrahuje soubory do programfiles, alternativně se dá stáhnout (nebo aspoň dalo stáhnout, teď to nenacházim) zip nebo rozbalit tento exáč třeba winzipem/winrarem a zkopírovat na žádané místo). Pro takové programy mám složku s názvem jako "prg", která má mírnější oprávnění takže u mně u tohoto programu tento problém nevzniknul. Ale jinak je to běžný problém přinejmenším od Vist. Pokud je problém pouze s instalací, stačí soubory rozbalit a nakopírovat do příslušných míst (je možné kamkoliv, ale mělo by to mít rozumný důvod) - program se nemusí instalovat, alespoň ve verzi 2.01 a 2.11 tomu tak bylo, aktuální verzi 2.19 teprve budu zkoušet.

Programy ke stažení jsou na Slunečnici bez virů a spyware.